Ugrás a tartalomra

Photoshop_akár kezdõknek is!!!!

Guest banderas

Recommended Posts

Sziasztok!

Belekóstoltam kicsit a portrézásba (mondjuk úgy nulla a tapasztalatom ezen a téren), és megosztanám véleményezésre a "mûvem". Felteszem az eredeti és a kész képet.

Szívesen várom a véleményeket, és a javaslatokat

Eredeti:

post-186666-0-07515600-1334240765_thumb.jpg

Kész kép:

post-186666-0-37377800-1334240784_thumb.jpg

small-logo.png

• Tetszik 2

Sziasztok!

Belekóstoltam kicsit a portrézásba (mondjuk úgy nulla a tapasztalatom ezen a téren), és megosztanám véleményezésre a "művem". Felteszem az eredeti és a kész képet.

Eredeti:

Kész kép:

small-logo.png

/d , és szép a modell is /d

Senki?

small-logo.png

Én azt gondolom, hogy ennél a képnél nem nagyon lehet kritizálni. Nem "változtattad meg" a képen a dolgokat. Bőrhibákat javítottál és egy kicsit a színeket módosítgattad. Ez pont az a kategória nálam, hogy ízlés kérdése, hogy kinek mi tetszik. Én a bőrhibáknál az állon lévő anyajegyet nem biztos, hogy eltüntettem volna, mert az mondjuk úgy, hogy "jellemző a modellre". De ez is attól függ, hogy hol és mire akarod használni a képet. Ha csak magadnak valahol publikálni ahol nem ismerik a modellt akkor ( esetleg nem modellről van szó, hanem ismerősről ) valószínüleg ugyanígy leszedem én is.

Szóval ott tartunk, ahol az elején. Ízlés kérdése, hogy hogy retusálsz.

Köszi a reagálásokat. A modell a lányom, ezért vettem a bátorságot, hogy a szemölcsöt leszedjem. A színekhez is csak annyira nyúltam, amennyire mellé vitte a színeket a gépem, és a rossz fényviszonyok, a háttér és kivágás amivel sokat nem tudtam kezdeni, mert ez csak egy véletlen elkapott kép volt, a háttért így nem választottam, a kivágás meg így sikerült ott hirtelen.

Sziasztok!

Belekóstoltam kicsit a portrézásba (mondjuk úgy nulla a tapasztalatom ezen a téren), és megosztanám véleményezésre a "művem". Felteszem az eredeti és a kész képet.

Eredeti:

Kész kép:

small-logo.png

A fotózáshoz nem értek, de a lányod szép, retussal is meg anélkül is :rose :rose :rose

Sziasztok!

Eredeti:

IMG_9410_orig.jpg

Kész kép:

IMG_9410_kész4.jpg

A fehéregyensúllyal mintha lenne egy kis baj, és a kép jobb felső részén a haj kicsit furcsa. Amúgy tetszik.

Nem olyan egyszerű, nincs egységes módszer, képenként más. Játszani kell a csatornakeverővel, szintekkel, expozícióval, kontraszttal, rásegíteni kiemelő korrekcióval stb.

Ezért ajánlottam fel hogy aki szeretné, annak megcsinálom privátban.

Két dolog:

Az egyik, hogy az az igazság, hogy én sem szívesen küldök át egy képet ismeretlennek. Tudom, hogy ez kicsit ellentmondásos, hiszen itt meg megosztjuk a képeket. De ami nincs itt azt valószínűleg nem szívesen küldeném. És ne sértődj meg, de annyira új tag vagy, hogy semmit nem tudunk rólad. Így nem csodálkozom rajta, hogy senki nem élt az általad tett felajánlással.

A másik, hogy ez a topik is ( mint a fotózás részben lévő összes topik ) azért van, hogy tanuljunk egymástól. Nem azért, hogy megcsináljuk egymás helyett.

Ugyanis engem is érdekelne a dolog. De nem egy újabb "kész kép" érdekel, hanem, hogy hogy lehet megcsinálni és akkor én is tudok kísérletezgetni, próbálkozni, gyakorolni. Szóval elhiszem, hogy nem olyan egyszerű és nincs rá egységes módszer, de valahogy te is megtanultad. Ha leírod, hogy mik azok a módszerek amikkel jutottál valamire akkor, hidd el más is fog vele kísérletezni. Hidd el sokan vannak itt akik láttak már PS-t vagy egyéb képszerkesztő programot. Nem véletlenül kérték, hogy írd le a módszert.

És ha valaki sikeres lesz ( és olyan a kép ami megosztható ) akkor itt be is fogják/fogjuk mutatni.

• Tetszik 6
1 órája, lego hozzászólása:

Ha jól láttam néhány képen mostanában, megjelent egy "szelektív háttér homályosítás" effekt.

Aki csinált már ilyet, leírná, hogy hogyan készül?

Kíváncsi vagyok a technikára.

/d

Nem tudom hogy pontosan arra gondolsz-e, de amiket én tegnap tettem fel, ott elmostam a hátteret szelektíven. Én gimp programban csináltam, szabadkézi kijelöléssel körberajzoltam magam, és a szívet, aztán megfordítottam a kijelölést, és a Gauss elmosás nevű effekttel homályosítottam a hátteret. 

1 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

Sziasztok

Tegnap automatizáltam PS-ben az arckitakarást.

Érdekel valakit a módszerem?

Ha igen leírom szívesen...csak legyen egy kis időm...

Ha lesz egy kis időd feltétlenül írd le! Előre is köszi! :kocc

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
  • Új létrehozás...