Ugrás a tartalomra

Photoshop_akár kezdõknek is!!!!

Guest banderas

Recommended Posts

Medve kérésére:Nem olyan jó, mint az elõbbi, de eléggé rózsaszínû nem?KÉP1
Akkor ez végre a falusi plázajáró? Ügyes vagy, mikor vihetem a John Deere-t?? ;)/d/d/d;)
Medve kérésére:Nem olyan jó, mint az elõbbi, de eléggé rózsaszínû nem?KÉP1
Akkor ez végre a falusi plázajáró? Ügyes vagy, mikor vihetem a John Deere-t?? ;)/d/d/d;)
Küldjed, majd eldolgozgatom azon is! /a /a
Küldön már valaki képet, mert megöl a kíváncsiság, hogy mások hogyan dolgoznak a "nyersanyagokon"! /a /a
Én biztos, hogy nem fogok küldeni, mert nem értek a PS-hez! Pont emiatt nekem egy kis csalódás ez a topik! A címébõl én arra asszociáltam, hogy itt lefogjátok írni, hogy mit és hogy csináltok, hogy egy kép olyan lesz amilyen. Ehelyett kész képeket raktok be amirõl nem derül ki, hogy az hogy készült! Tehát egy kezdõ nem tud belõle tanulni csak nézni, hogy ti hogy ügyeskedtek! !szom !szom
Én biztos, hogy nem fogok küldeni, mert nem értek a PS-hez! Pont emiatt nekem egy kis csalódás ez a topik! A címébõl én arra asszociáltam, hogy itt lefogjátok írni, hogy mit és hogy csináltok, hogy egy kép olyan lesz amilyen. Ehelyett kész képeket raktok be amirõl nem derül ki, hogy az hogy készült! Tehát egy kezdõ nem tud belõle tanulni csak nézni, hogy ti hogy ügyeskedtek! !szom !szom
Ebben van valami. Mivel ott a nevében, hogy akár kezdõknek ez nekem azt sejteti, hogy egy oktató jellegû topik. Ne sajnáljátok meg leírni, Hogy pl. a levetkõztetésnél melyik ecseteszközt használtátok. mekkora telitettséggel. Hogy választottátok ki az adott pixelt ami a textilt helyettesíti stb. Vagy melyik plugint használjátok az autó színcseréjéhez és hogy jelölitek ki a felületet ahol a plugin hatni fog. Annyira nem kell sokat írni. Szóval tapasztalatcserérõl is jó lenne itt olvasni, hiszen már az LGT is megénekelte "Mindenki másként csinálja" ;)/d/d/d;)

A felsõ rétegen óvatosan kezd el kiradírozni a képet amig feltünik az alsó réteg. Radír eszköz/telitetség kb 40% folyatás 10-15%majd a kép korrekcióknál a változatokat keresd és kezdj el közelíteni a megfelelõ szín írányába7_blog2839_211.jpg[ 7_blog2839_211.jpg ][ Módosítva 2005 Jul 06 Wed, 10:10 ]

Kis finomítás , ha nem tökéletes ecset eszközzelA telítetség kb40-45% folyatás max 20% jobb klikk az egérrel és válassz egy olyan eszközt ami nem hagy kontúrt a szélén ( Elmosott szél) majd Alt billentyû a megfelelõ pixel szín felett. Ez kiválassza akorekció színétÉs ezt addig lehet finomítani amig türelmetek van hozzá7_blog2839_2111.jpg[ 7_blog2839_2111.jpg ][ Módosítva 2005 Jul 06 Wed, 12:52 ]

Aki azt írta, hogy megtévesztõ a cím, annak igazat adok.Azt is aláírom, hogy az egész olyannak tûnik, mintha az "ügyesebbek" villognának a "bénábbak"elõtt.Sajnálom, akinek csalódást okoztam. /d;) Mivel az abszolut kezdõknek nagyon részletes leírsá szükséges ( én csak az ilyennel tudtam boldogulni), ezért az alábbi linket tudom ajánlani, ahol is nem sajnálják a karaktereket, és mindenki számára hasznos tippek vannak!http://www.digiretus.hu/

Nyersanyagként az alábbi kép szolgált:00_eredeti.jpgA sokszög lasszó kijelölõ eszközzel a kerekeken kívül mindent kijelöltem, majd leültettem a gépet. Nem mondhatom, hogy hány pixellel, mert úgy csinálom, hogy nekem jó legyen.Csak a kasztnit kijelölöm újra, majd egy új layerre másolom.Az új rétegen dolgozom tovább, és leszedem a karosszériáról a sallangokat (lámpa, márkajelzés, visszapillantó tükör, stb).Ami így marad, azt a Kép/Korrekciók/Színcsere csúszkáival megvariálom, így kaptam az alábbi színeket.01_astin.jpg02_aston.jpgMegnyitottam egy másik képet, ésaz egyik autót bemásoltam.Olyan lett amilyen, ez számomra csak szórakozás.03_uton.jpgAkit érdekel a Photoshop, az látogasson el, a http://photoshop.lap.hu -ra, mert ott sok leírás elérhetõ, amit tudok, annak zömét innen tanultam meg.Kellemes idõtöltést kívánok! /d;)/d/d

A következõ képeken ugyanazt a technikát használtam, mint az Astonnál, azonban, amikor a virág közepét kijelöltem, akkor a lágy peremet átállítottam 30-as értékre.Tehtát akkor elõször az eredeti, majd a változatok:flower01.jpg01_kek%20flower.jpg01_zold%20flower.jpg

Pontos leírásokat csak azért nem adok, mert baromi nagy meló a nulláról mindent leírni, én meg egy lusta malac vagyok.Ha valamilyen technikával kapcsolatban konkrét kérdés van, akkor arra azért szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint!

Nos a következõ képen rengeteget dolgoztam, de szerintem elég feltünõek lesznek a különbségek.a_01.jpgAz eredeti képen alkalmaztam az összes, Photoshop által felkínált lehetõséget, így alul látható az eredmény.a_02.jpgNa, ki tudja megmondani a két kép közötti különbségek számát? /a /a

Nos a következõ képen rengeteget dolgoztam, de szerintem elég feltünõek lesznek a különbségek.KÉP1Az eredeti képen alkalmaztam az összes, Photoshop által felkínált lehetõséget, így alul látható az eredmény.KÉP2Na, ki tudja megmondani a két kép közötti különbségek számát? /a /a
Nekem rossz a szemem, de nme látok különbséget e két kép között!!! !uppsz :cool:cool:taps:taps:taps:taps:taps Na jó! Lehet, hogy egy egész aprót igen, de nem tudom eldönteni, hogy az különbség vagy csak másképp esik a fény a monitoromra! :cool;);)

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
  • Új létrehozás...