Ugrás a tartalomra
  • Közlemény

• lego

Támogathatod a Magyar Amatőrt!   2017-11-01

Kedves Tagok! Ha valaki szeretne - teljesen önkéntes alapon - hozzájárulhat a fórum üzemeltetési költségeihez. Az alábbi topikban találjátok a részleteket: http://www.magyar-amator.hu/index.php?/topic/562-támogathatod-a-magyar-amatőrt/  
    • lego

Adventi naptár VÁLTOZÁS!   2017-11-24

Kedves Tagok!    Megnyílt az Adventi Naptár, és törzstag szinttől felfelé már látható is. Sajnos másként nem tudtam technikailag megoldani, hogy az inaktív tagok ne kerüljenek be a szobába, ezért szeretném kérni azokat a tagokat, akik ugyan még csak tag szinten vannak, de szívesen benéznének az Adventi szobába, kérem jelentkezzenek a belépésre, igyekszem minél hamarabb beengedni őket!   A szobát itt találjátok: http://www.magyar-amator.hu/index.php?/clubs/31-adventi-naptár-2017/     köszönöm a türelmet és a megértést! Lego
Sign in to follow this  
weisz

Villámfotózás

Recommended Posts

weisz

Tegnap a nagy viharban megpróbáltam villámokat fotózni! Próbáltam számomra logikusan beállítani a gépemet több-kevesebb sikerrel.

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy tanuljunk meg együtt villámot fotózni!

Ez a kép tegnap készült: (az EXIF infókat nem töröltem ki, hogy valaki hozzáértő elemezni tudja, jól állítottam-e a gépet.)

IMG_1301a.JPG

Oszd meg ezt a hozzászólást

Hivatkozás a hozzászólásra
abuh

Tegnap a nagy viharban megpróbáltam villámokat fotózni! Próbáltam számomra logikusan beállítani a gépemet több-kevesebb sikerrel.

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy tanuljunk meg együtt villámot fotózni!

Ez a kép tegnap készült: (az EXIF infókat nem töröltem ki, hogy valaki hozzáértõ elemezni tudja, jól állítottam-e a gépet.)

post-2-1182532195_thumb.jpg

én egyik éjszaka hazafele menet közben a kocsiból próbáltam villámot fotózni. Szakad az esõ, az ablaktörlõ nem bírta a gyors fokozaton, én meg egyik kezemben tartottam a telefonom készen állva a villámra. Há mit mondjak, majdnem beleestem az árokba...... ;o):)/d:)

DerMedve

Tehát:

1. kell olyan idõ, amikor villámlik de nem esik (vagy az asszony tartja az ernyõt)

2. csipkebokor vesszõ

3. állvány

4. élességet végtelenre

5. önkioldó, idõzítõ bemozdulás ellen (vagy a késleltetés funkció használata)

6. a lehetõ leghosszabb záridõ (400d esetében 30 másodperc) (így akár több villám is lehet egy képen!)

7. sok sikert minden viharvadásznak!

8. ez nem etalon, csak én csináltam így

9. de a 2. pont kihagyhatatlan

640http://www.magyar-amator.hu/index.php?act=Attach&type=post&id=11835[/img]

krujger

Ezt én is tegnap fotóztam nálunk az erkélyen

Nos nekem nincs állványom, és nem használtam önkioldót én 1/13 záridõt alkalmaztam mind ezt 22:30 körül. Manuális fókuszban, és a reflexemnek köszönhetem, lehet a napi játék miatt. !hej ;o)

krujger

van, akinek nem megy egy kis résegítés nélkül......

szabadna ezt érthetõbben ? !pir

Guest baera

szabadna ezt érthetõbben ? !pir

neked elég a reflex, Macinak meg állvány, technika, asszony esernyövel...stb....sok.sok segédeszköz

erre céloztam.

weisz

Szerintem a krujgernek szerencséje volt! Én az állványos hosszú záridős megoldást találom reálisabbnak.

Szóval az lenne a kérdés, hogy hogyan is állítsuk be a gépet, hogy biztosan elkapjuk a villámot! Úgy kellene elmagyarázni, hogy az olyan hülyék mint én is megértsük! (és nem poénkodásra gondolok) ;o):)

DerMedve

Szerintem a krujgernek szerencséje volt! Én az állványos hosszú záridõs megoldást találom reálisabbnak.

Szóval az lenne a kérdés, hogy hogyan is állítsuk be a gépet, hogy biztosan elkapjuk a villámot! Úgy kellene elmagyarázni, hogy az olyan hülyék mint én is megértsük! (és nem poénkodásra gondolok) ;o):)

A lenti magyarázatot már a hülyéknek szántam, de ha valami nem tiszta, kérdezz konkrétabban! :)

weisz

A lenti magyarázatot már a hülyéknek szántam, de ha valami nem tiszta, kérdezz konkrétabban! ;o)

Iso, blende, tudjatök. Milyen géppel lehet, milyen obival nem lehet, stb-stb. Mivel hülye vagyok hozzá, kérdezni sem tudok!

DerMedve

Iso, blende, tudjatök. Milyen géppel lehet, milyen obival nem lehet, stb-stb. Mivel hülye vagyok hozzá, kérdezni sem tudok!

Asszem ISO400-on készültek, a blendét rábíztam az automatikára. Nem árt a nagylátószögû obi.

De ezek a töksötét éjszakában készültek.

DE!

Alapvetõen bármilyen géppel, bármilyen obival összejöhet.

Lényeg az állvány (vagy stabil bármi, amire a gépet rakod) és a minél hosszabb záridõ. A kompaktok is tudnak 5-15 mp-et, szapora villámok mellett ez is üdvözítõ megoldás lehet.

Alapvetõen baromi egyszerû lefotózni a villámot, csak a természet segítsége (no esõ, szapora villámok) kell hozzá.

martomi

Mivel nekem a blende a szemem

az idözités a kezem.

Valami ilyesmiket sikerült csinálni egy Trust valamivel ha nagyon rossz leveszem !sir

post-2704-1184062316_thumb.jpg

post-2704-1184062338_thumb.jpg

post-2704-1184062369_thumb.jpg

post-2704-1184062379_thumb.jpg

Zugló

Nekem ez sikerült tegnap sajnos álvány nélkül 60 mp záridõvel . Sajnos a fákon látszik az álvány hiánya de legközeleb... !amazed :)

Eznaki

Mivel nekem a blende a szemem

az idözités a kezem.

Valami ilyesmiket sikerült csinálni egy Trust valamivel ha nagyon rossz leveszem !sir

Nekem ez sikerült tegnap sajnos álvány nélkül 60 mp záridõvel . Sajnos a fákon látszik az álvány hiánya de legközeleb... !amazed :)

Úgy látom, most már valamit tennem kell, mert lassan rajtam kívül mindenkinek sikerül villámot fotóznia! ;)/d/d

Gratulálok nektek! :):):)

weisz

Ha fúj a szél, akkor állvány ide vagy oda, bemozdulnak a fák! (hosszú záridõnél)

Igazából olyan helyrõl lenne jó fotózni, ahol fix, nem mozgó tereptárgyak vannak. Ez mondjuk azt jelenti, hogy rá kell készülni a fotózásra!

lefi

Reméltem, ma talán lesz vihar :cool de nem ... pedig ki a akartam próbálni ...

addig is. Milyen fehéregyensúlyt érdemes állítani a villámhoz?

Lili Szabolcsa

Nekem ez sikerült tegnap sajnos álvány nélkül 60 mp záridõvel . Sajnos a fákon látszik az álvány hiánya de legközeleb... !amazed :cool

Ez nagyon jó lett.De honnan a francbol tudjam mikor fog villámlani? :cool

DerMedve

Reméltem, ma talán lesz vihar :cool de nem ... pedig ki a akartam próbálni ...

addig is. Milyen fehéregyensúlyt érdemes állítani a villámhoz?

Van külön WB beállítás kicsi villám ikonnal... :cool:cool;)

lefi

Megfogadtam az itt leírtakat és tegnap este nekiláttam a villám vadászatnak. Na ez lett belõle:

th_31882_DSC_4741_123_821lo.jpg

th_32009_DSC_4750_123_496lo.jpg

Kesy

Megfogadtam az itt leírtakat és tegnap este nekiláttam a villám vadászatnak. Na ez lett belõle:

Szerintem nagyon jó képek lettek, nekem nagyon tetszenek! ;):cool

martomi

ezt nagyon sikerült elkapnod!! ;):cool

Eznaki

Szuper jók! Most már téged is "utállak"! ;):cool:cool;):):)

martomi

Szuper jók! Most már téged is "utállak"! ;):cool:cool:);):)

Egyre többen vagyunk :):););)

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
Sign in to follow this