Ugrás a tartalomra

Villámfotózás

weisz

Recommended Posts

egyelõre még gondjaim akadnak a csatolással, de remélem leküzdöm!

Ha a "Link beszúrása" helyett a "Kép beszúrása" gombot használod, akkor nem a link, hanem a kép kerül ide:

(Figyelj, hogy 640 képpontnál ne legyen szélesebb, mert széttolja az oldalt)

Így kell kinéznie:

[img=640]http://img242.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-25412/loc18/29329_DSC_0192_122_18lo.JPG[/img]

És ilyen lesz:

640http://img242.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-25412/loc18/29329_DSC_0192_122_18lo.JPG[/img]

..ennél azért kényelmesebb vagyok... ...csak kinyitottam az ablakot :cool

:)/d

Azért ettõl még jók lettek! :cool:cool

De akkor még mindig én vagyok a király, ami a rákészülést illeti! /d:)

post-20282-1244701829_thumb.jpg

post-20282-1244705980_thumb.jpg

:cool

...és akkor ideírom a tapasztalataimat is, hátha valakinek hasznos:

a fotók állványra rakott géppel készültek, távkioldó használatával. A rekesz 7.1 volt (lehetett volna szûkebb is) ISO 100 (200) ..lehetett volna érzékenyebb talán...a záridõnél pedig végtelenre állítottam. Elindítottam az expót, és amint volt egy villám leállítottam...így általában 16-35 másodperces expozíciós idõk lettek...

a fókuszt manuálra állítottam, és megpróbáltam szemre élesre állítani a távoli domboldal házait-fényeit (teljes végtelen állásban valahogy életlenek lettek a képek)

Raw-ban fotóztam, hogy legyen lehetõség az expo korrekcióra...

...kb ennyi...ha van villám és türelem, akkor biztos a siker :)

Ez nagyon jól hangzik!! :) Csak egy a a baj Legokám.Egy rohadt szót sem értettem belõle !uppsz /d

Szóval kinyitottad az ablakot és fényképeztél.Ez a lényeg,ugye? :cool:cool/d

Szerkesztve általa: DerMedve
:cool

...és akkor ideírom a tapasztalataimat is, hátha valakinek hasznos:

a fotók állványra rakott géppel készültek, távkioldó használatával. A rekesz 7.1 volt (lehetett volna szûkebb is) ISO 100 (200) ..lehetett volna érzékenyebb talán...a záridõnél pedig végtelenre állítottam. Elindítottam az expót, és amint volt egy villám leállítottam...így általában 16-35 másodperces expozíciós idõk lettek...

a fókuszt manuálra állítottam, és megpróbáltam szemre élesre állítani a távoli domboldal házait-fényeit (teljes végtelen állásban valahogy életlenek lettek a képek)

Raw-ban fotóztam, hogy legyen lehetõség az expo korrekcióra...

...kb ennyi...ha van villám és türelem, akkor biztos a siker :cool

Sirály!

Legközelebb szerintem próbáld meg szûkebb blendével és nagyobb ISO-val. Viszont elötte próbáld ki, hogy mennyi az az idõ amikor még nem túl világos a képed...

Hello Mindenkinek!

Segitséget szeretnék, villámfotózáshoz...

ha lehet akkor konkrét értékeket

zársebesség? iso?

elõre is thx

ui.: sajnos csak ilyen hobbi gépem van ilyen:

Fujifilm FinePix S5800 digitális

Szerintem próbáld meg záridõ prioritással, 4 másodperces záridõvel, ISO 400-on, manuális fókusszal, amit végtelenre állítottál. Nem árt egy távkioldó, és persze állvány, mindenképpen állvány.

Amúgy ne szóld le a gépedet, kis ügyességgel, sok gyakorlással egy jó szemû fotós többet kihoz belõle, mint egy fakezû-faszemû fotós a méregdrága cuccokból.

Ismerd meg a gépedet, ismerd meg a korlátait, és az elõnyeit!

hali!

már elõre bocs... tudom hogy nem villám de ez a kedvenc sajátkészítésû képem... vélemény?

kép

villámokat meg gyakorlom... csak jönne már /d

Hangulatos! :):)

De van egy természetfotós topikunk is!

Meg még sok más téma... /d/d

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
  • Új létrehozás...