Ugrás a tartalomra

Tartozékok, kellékek

DerMedve

Recommended Posts

On 2019. 03. 19. at 21:00, Trisztán hozzászólása:

Na de akkor mindegyik elvillantja e magát - mint Clemi mondta - slave módban? Vagy mindenképp kell egy vakuvezérlő?

Mindegyik tud optikai módot, vagyis igen, elvillan a commander vaku fényére, de az úgy csak M módban működik. TTL mód ilyenkor nincs, az csak TTL rádiós kioldóval lesz.

• Köszi 2
Hivatkozás a hozzászólásra

Sziasztok! Kicsit el voltam veszve, tudom. Közben vázcsere 6300 ra, meg még most várom a godox 350et mert az új 18-105 akkora bazi, hogy kitakarja a rendszervakukat. Viszont a konstans f4 kevés benti képekhez, az isot meg nem akarom nagyon fentebb tekergetni. Ha nem boldogulok vele, lehet fogok itt kérdezősködni...

• Köszi 2

Sziasztok!

:kalap_2:

Néhány hete beütött egy biznisz! :6270:Mint az Üvegtigrisben, ment a barter. Adtam egy Simsont egy táskáért, meg a benne lévő cuccokért. Sokat felismertem belőle, de mivel még soha nem volt külső vakum, a hozzá tartozó "okosságok" némelyike meglepett. A gépben 37000 expo van, gyönyörűen dolgozik. Az obikat is megnézettem szervizben, korosak, de hibátlanok. Most már tényleg meg kell tanulnom fotózni...:photographer:

Tudom, meg értem is, hogy NIKON, de ettől függetlenül kérdem alássan, tud-e valaki erről a vakuról nekem valami negatívumot, vagy pozitívumot mondani?:hmmm:

IMG_20190322_202302.jpgIMG_20190322_202513.jpg

IMG_20190322_202635.jpgIMG_20190322_202753.jpgIMG_20190322_202823.jpg

IMG_20190322_203622.jpg

Ezt pedig bónuszba kaptam:

IMG_20190322_202849.jpg

• Köszi 3
15 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Sziasztok!

Néhány hete beütött egy biznisz! :6270:Mint az Üvegtigrisben, ment a barter. Adtam egy Simsont egy táskáért, meg a benne lévő cuccokért. Sokat felismertem belőle, de mivel még soha nem volt külső vakum, a hozzá tartozó "okosságok" némelyike meglepett. A gépben 37000 expo van, gyönyörűen dolgozik. Az obikat is megnézettem szervizben, korosak, de hibátlanok. Most már tényleg meg kell tanulnom fotózni...:photographer:

Tudom, meg értem is, hogy NIKON, de ettől függetlenül kérdem alássan, tud-e valaki erről a vakuról nekem valami negatívumot, vagy pozitívumot mondani?:hmmm:

IMG_20190322_203622.jpg

IMG_20190322_202849.jpg

A Nikonokhoz nem értek, de ránézésre jó kis cuccnak néz ki. Szerintem ezzel azért elég jó el tudsz kísérletezgetni.A vázat viszont mindig úgy tárold hogy vagy egy takarósapka, vagy egy obi legyen rajta mert belemegy a por. Sok sikert hozzá, várjuk a képeket:great:

• Tetszik 2
33 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Sziasztok!

IMG_20190322_203622.jpg

IMG_20190322_202849.jpg

Én se értek a Nikonhoz annyira, de ránézésre jó kis cuccok ezek!

Főleg az obik...talán pont a vaku az ami a legkevésbé érdekes szerintem ...most már viszonylag olcsón sokkal jobbakat lehet kapni. (Godox)

Próbálgatni a vakuzást jó lehet, a vázról biztosan jól működik majd (bár itt azt írja a srác, hogy csak manuál módban), de a rendszervaku használata akkor kezd igazán érdekes lenni, amikor a géptől függetlenítve tudod használni.

Azt nem tudom, hogy ezt a vakut hogyan lehetne így kioldani?

• Tetszik 1
10 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

Én se értek a Nikonhoz annyira, de ránézésre jó kis cuccok ezek!

Főleg az obik...talán pont a vaku az ami a legkevésbé érdekes szerintem ...most már viszonylag olcsón sokkal jobbakat lehet kapni. (Godox)

Próbálgatni a vakuzást jó lehet, a vázról biztosan jól működik majd (bár itt azt írja a srác, hogy csak manuál módban), de a rendszervaku használata akkor kezd igazán érdekes lenni, amikor a géptől függetlenítve tudod használni.

Azt nem tudom, hogy ezt a vakut hogyan lehetne így kioldani?

Annyit még utána olvastam erről a vakuról, hogy ez régi filmes gépre való, tehát az új digitális vázakon nem tudja a TTL módot, csak manuálba tudod használni... (mondjuk kb ezt írtam előbb is)

• Köszi 1

Köszi! Csak manuálban használtam, úgy próbáltam lövöldözni (több-kevesebb sikerrel :) ).

• Tetszik 1
59 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Köszi! Csak manuálban használtam, úgy próbáltam lövöldözni (több-kevesebb sikerrel :) ).

Ha a gépen van a vaku, mindenképpen szerencsésebb ha "indirekt" módon kapja a téma a fényt, nem "direktben" a témára irányítod. Az mindenképpen pozitív ebben a vakuban, hogy dönthető és forgatható a vakufeje, így tudod a mennyezetről vagy akár oldalról egy visszaverő felületről is bevilágítani a témát. Sokkal szebbek, "plasztikusabbak" lesznek így az árnyékok, mintha közvetlenül szemből kapná a fényt. Illetve ha jól láttam a leírásban, van benne kihúzható fehér lapka is, ez pedig arra jó, ha felfelé irányítod a vakufejet és a mennyezetről indirekt világítasz, valamennyi fény szemből is derít, ha kihúzod. (de továbbra is azt mondom, az igazi az, amikor nem a gépen van a vaku...ezt kellene kideríteni valahogy, hogy hogyan lehetne evvel a vakuval megoldani. A szinkron kábel a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, de akkor a "zsinor hosszához" vagy kötve) 

13 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

Ha a gépen van a vaku, mindenképpen szerencsésebb ha "indirekt" módon kapja a téma a fényt, nem "direktben" a témára irányítod. Az mindenképpen pozitív ebben a vakuban, hogy dönthető és forgatható a vakufeje, így tudod a mennyezetről vagy akár oldalról egy visszaverő felületről is bevilágítani a témát. Sokkal szebbek, "plasztikusabbak" lesznek így az árnyékok, mintha közvetlenül szemből kapná a fényt. Illetve ha jól láttam a leírásban, van benne kihúzható fehér lapka is, ez pedig arra jó, ha felfelé irányítod a vakufejet és a mennyezetről indirekt világítasz, valamennyi fény szemből is derít, ha kihúzod. (de továbbra is azt mondom, az igazi az, amikor nem a gépen van a vaku...ezt kellene kideríteni valahogy, hogy hogyan lehetne evvel a vakuval megoldani. A szinkron kábel a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás, de akkor a "zsinor hosszához" vagy kötve) 

Ilyen lehetőségeket kínál a rendszer :)

IMG_20190424_104755.jpgIMG_20190424_105229.jpgIMG_20190424_105132.jpgIMG_20190424_105110.jpgIMG_20190424_105040.jpg

• Köszi 1
17 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Ilyen lehetőségeket kínál a rendszer :)

IMG_20190424_104755.jpgIMG_20190424_105229.jpgIMG_20190424_105132.jpgIMG_20190424_105110.jpgIMG_20190424_105040.jpg

A fehér lapka mellett szintén kihúzható a "nagylátószögű szóróprizma". Ennek az a feladata, hogy a 24mm-nél rövidebb fókusztávolságú objektívek látószögét is bevilágítsa.

• Köszi 1

..jó sokat beszéltünk már erről a vakuról..de én igazából a vakuval készült képekre lennék kíváncsi...

...remélem modellfotózáshoz próbálgattad, nem gyöngyökön... :rohog:;)

• Vicces 1
Épp most, lego hozzászólása:

..jó sokat beszéltünk már erről a vakuról..de én igazából a vakuval készült képekre lennék kíváncsi...

...remélem modellfotózáshoz próbálgattad, nem gyöngyökön... :rohog:;)

Azokra a képekre annyira nem hiszem, hogy kíváncsi vagy, amik a vaku segítségével készültek (rallye, ovis rendezvény...)/z/z/z

(((...inkább talán vaku nélküliekre ;):rohog:)))

• Köszi 1
24 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Azokra a képekre annyira nem hiszem, hogy kíváncsi vagy, amik a vaku segítségével készültek (rallye, ovis rendezvény...)/z/z/z

(((...inkább talán vaku nélküliekre ;):rohog:)))

Ok! akkor jöjjenek a vaku nélküliek! :18_47:

(rallye azért érdekel egy picit...) ;)

• Tetszik 1
On 2019. 04. 24. at 11:21, lego hozzászólása:

A fehér lapka mellett szintén kihúzható a "nagylátószögű szóróprizma". Ennek az a feladata, hogy a 24mm-nél rövidebb fókusztávolságú objektívek látószögét is bevilágítsa.

Napaszki! Ma is tanultam valamit!!! Most már tudom, hogy ott fog az a műanyag belerohadni... ;)

Sziasztok!

Mivel ha jól tudom sokan a GODOX 685TT modellt választották, ideteszem a Canonos és Nikonos leírását, hogy kéznél legyen ha szükség van rá:

Canon:

booklet-godox_canon_vaku_1.jpgbooklet-godox_canon_vaku_2.jpgbooklet-godox_canon_vaku_3.jpgbooklet-godox_canon_vaku_4.jpgbooklet-godox_canon_vaku_5.jpgbooklet-godox_canon_vaku_6.jpg

Nikon:

booklet-godox_nikon_vaku_1.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_2.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_3.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_4.jpg

/d

• Tetszik 2
  • Köszi 4
2 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

Sziasztok!

Mivel ha jól tudom sokan a GODOX 685TT modellt választották, ideteszem a Canonos és Nikonos leírását, hogy kéznél legyen ha szükség van rá:

Canon:

booklet-godox_canon_vaku_1.jpgbooklet-godox_canon_vaku_2.jpgbooklet-godox_canon_vaku_3.jpgbooklet-godox_canon_vaku_4.jpgbooklet-godox_canon_vaku_5.jpgbooklet-godox_canon_vaku_6.jpg

Nikon:

booklet-godox_nikon_vaku_1.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_2.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_3.jpgbooklet-godox_nikon_vaku_4.jpg

/d

Gyártanak már Nikonhoz is vakut?? Na kezd feljönni!/z

• Vicces 5
Trisztán
58 percekkel ezelőtt, Mukyy hozzászólása:

Persze, van már egy pár éve egy ígéretes fejlesztésük, csak a kámfort kell villanásonként újra tölteni benne /z

• Vicces 6
1 órával ezelőtt, Mukyy hozzászólása:

37 percekkel ezelőtt, Trisztán hozzászólása:

Persze, van már egy pár éve egy ígéretes fejlesztésük, csak a kámfort kell villanásonként újra tölteni benne /z

Ejjj , de vicces a társaság :bleee:     Tulajdonképpen gyártanak , de csak mert ez a módi . Amúgy nincs rá szükség , mert így is tű éles , és a belső zsebben is csodákra képes   :kalap_2:   

Csak tudnám hol az a rohadt fókusz ? 6f022b29b3a1fb8c0a94b8f2afccf334.thumb.jpg.b8b964f2f4191a7985859ebbcea19c0a.jpg /z/z

• Vicces 7
1 órával ezelőtt, Mukyy hozzászólása:

49 percekkel ezelőtt, Trisztán hozzászólása:

Arra jöttem rá, ha veszek a Nikonhoz egy akkora obit, amit pont be bírtok kapni, akkor nem kell vaku. /z

• Kacsint 1
  • Vicces 4

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
  • Új létrehozás...