Ugrás a tartalomra

Tartozékok, kellékek

DerMedve

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem már volt 2x is Bigmám és itt az oldapon is adtam már kölcsön, 30D vel használtam

A véleményem:

Össze kell vele szokni.Nagyon oda kell figyelni a rekeszelésére mert nagyon el tud lágyulni 3-400 fölött.

Gyenge a fényereje , és el kell felejteni a kézbõl fotózást vele.

Konverterrel csapnivaló lesz a minõsége.

Én elvetemült természetfotósoknak ajánlom csak.Nagy nehéz és nehezen kezelhetõ.Volt szitu amikor nagyszerû képrõl maradtam le mert annyit kell a tubuson tekerni , hogy "elment a téma" és már csak azt tudtam lefotozni. No épp egy ilyen képet rakok ide fel:

és egy másik ugyancsak hasonló

Most ez van és csak akkor vállok meg tõle ha anyagi nehézségeim lesznek:

Ez tuti csak ajánlani tudom eddig még nem volt ilyen jó obim.

Esetleg láthatnánk néhány "tesztképet"? !angel :):):):)

Kérem szépen, valaki magyarázza el, mit jelent az, hogy ellágyul a kép. Vettem egy 70-300-as obit és nem tudom, ellágyítja-e !hmm

Köszönöm elõre is.

Ellágyul: kevésbé éles.

Elvileg (canonból kiindulva) 200-tól felfele lágyulni, életlenedni fog a kép.

Szerintem más a lágy. Nem az éles ellentéte. Az éles ellentéte az életlen. A lágy ellentéte szerintem a "rajzos". Nem tudom hogy hívják szakszerûen. Én rajzosnak ismerem, de lehet hogy tévedek ... !hmm

A lágyult kép pl. egy telénél, amikor nem olyan szép egy madár tollának rajzolata, kevésbé részletgazdag a vékony vonalaknál, rajzolatoknál. Szokás "téglafal teszt"-el is ilusztálni. A téglafal jól mutatja egy objektív képének rajzosságát illetve lágyulását a sok apró finom vékony vonalas mintázat miatt.

:jujj

Te magad mondtad ki a választ a kérdésre. lágy (összemosott)<->részletgazdag. Szerintem. A lágy kép olyan mint az erõsen zajszûrt, összemosott.

Állítólag létezik egy Nikon-M42 nevû adapter amivel a régi Zenit XP-s obimat csatlakoztatni tudnám a gépemhez.

Ki tudna ebben felhomályosítani, hol lehet venni és kb. mit kóstál, ha tényleg van ilyen szerkezet. :cool

Állítólag létezik egy Nikon-M42 nevű adapter amivel a régi Zenit XP-s obimat csatlakoztatni tudnám a gépemhez.

Ki tudna ebben felhomályosítani, hol lehet venni és kb. mit kóstál, ha tényleg van ilyen szerkezet. :cool

Legkönnyebben a vaterán szerezhetsz be ilyet.

http://www.vatera.hu/m42_atalakito_gyuru_n..._114181162.html

http://www.vatera.hu/m42_nikon_adapter_iga..._112777492.html

http://www.vatera.hu/m42_nikon_adapter_ata..._113720248.html

http://www.vatera.hu/nikon_m42_adapter_114177375.html

lenne egy kérdésem:

Azt vettem észre, hogy a sigma 17-70-es obim észrevehetõen érzékeny a gravitációra, tehát ha a "zoom körgyûrût" tekerem lefelé tartott géppel, akkor sokkal nehezebben mozdul felfelé a mozgó része, mint ellenkezõ irányba, és felfelé tartott géppel pedig pont fordítva van.

..mondjuk azért van súlya neki, tehát annyira nem csodálkozom rajta, meg végülis használható, csak icipicit zavaró, de azért kíváncsi vagyok.

...remélem érthetõen írtam le hogy mi a bajom :cool

Nem tudom hogy ez normális jelenség-e, vagy esetleg valamilyen kezdõdõ hibájára utal az obinak...

Esetleg van valakinek evvel kapcsolatos tapasztalata !hmm

Teljesen normális jelenség, "izmosabb" sigma obik a saját súlyuknál fogva is tudnak lefele zúmolni...

Az uj Nikon sem jo semmire, csodalom, hogy meg gyartjak !hmm Csak azokat sajnalom akik meg meg is veszik, szegenyek :cool

Meg azok az agyatlan profik, akik mind-mind a Nikon mellett tették le a voksukat....

Szerintem szólni kéne nekik, valszeg nem tudják, mennyire mellényúltak... :cool:cool:cool:cool

Itt már annak idején kérdeztem egy pár dolgot!!

Ha hiszitek ha nem a Családom meglepett egy géppel igy ingyen van egy tanuló gépem :cool:cool:cool

Igaz ez csak egy Nikon D 40 de remélem jól beválik !!

Valahol el kell kezdeni!! :cool

post-2704-1230017573_thumb.jpg

Itt már annak idején kérdeztem egy pár dolgot!!

Ha hiszitek ha nem a Családom meglepett egy géppel igy ingyen van egy tanuló gépem :cool:cool:cool

Igaz ez csak egy Nikon D 40 de remélem jól beválik !!

Valahol el kell kezdeni!! :cool

Gratula, jó fényeket hozzá! :cool

Legalább több pénzed marad obira! :cool;o);o)

Nagyon Nikon ellenes vagy !uppsz ...pedig a különbség szerintem nem olyan nagy, a két márka között !uppsz :cool:cool a lényeg a szép kép, és az akár készülhet Szmena 8M-mel is..a lényeg a kép! !kocc !kiss

Igy van, remelem sok jo kepet fog tudni csinalni a Nikonnal is (nem bizok benne :cool ) sok sikert :cool:cool

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
  • Új létrehozás...