Ugrás a tartalomra
  • Közlemény

• lego

Fórumtali 2018 Tavasz   2018-01-06

Sziasztok! Trisztán kézbe vette az idei első fórumtali szervezését, nagy köszönet érte! Első körben néhány kérdésre kellene válaszolni, hogy lássuk, hogy kb mikor és mire lenne igény? Kérem válaszoljatok a kérdésre!     Első körös kereszt-kérdés. 1 hétig él, és ez alapján jön a következő  Válaszolok itt!
Sign in to follow this  
cavalieros

Objektívek

Recommended Posts

1 Harmincas Pár

Az hogy tobb pixel van a szenzorban, nem befoyasolja valahol a szenzorba erkezo fenymennyiseget, vagy annyira csokken a pixel(egysegszenzor) fizikai merete hogy osszessegben az erkezo fenymennyiseg azonos a kisebb felbontas eseten erkezovel ? Nekem ugy tunt hogy miutan uj vazra tertem at, ugyanavval az obival nagyobb zaridonel is tudok bemozdulasmentes fenykepet keszitni mint a regebbi vaz eseteben (Konkretan Nikon D60->D90).

Jó kérdés! Szerintem nincs ilyen összefüggés. Max annyit tudok elképzelni, hogy az újabb (tehát modernebb) lapkák érzékenyebbek lehetnek, így ugyanolyan fényviszony mellett rövidebb záridőt használhatsz. (Gyakorlatilag az ISO nő meg). A bemozdulás esélyességére csak és kizárólag a záridőnek (meg némileg a váz tömegének) van befolyása. Az érzékenység tehát csak áttételesen, a záridő rövidülése által tudja csökkenteni a bemozdulás esélyét.
  • Tetszik 2

Oszd meg ezt a hozzászólást

Hivatkozás a hozzászólásra
miszcsi

Bemozdulas=elmosodas.

Azonos ISO mellett volt es "manual" uzemmodban. ISO altalaban a legalacsonyabb ertekre van allitva. Viszont mar nem emlekszem hogy melyik obinal eszleltem.

Ami az ujnal a legalacsonyabb ISO ertek az a regebbi gepnel a legalacsonyabbnal nagyobbnak felelne meg ?

1 Harmincas Pár

Bemozdulas=elmosodas.

Azonos ISO mellett volt es "manual" uzemmodban. ISO altalaban a legalacsonyabb ertekre van allitva. Viszont mar nem emlekszem hogy melyik obinal eszleltem.

Ami az ujnal a legalacsonyabb ISO ertek az a regebbi gepnel a legalacsonyabbnal nagyobbnak felelne meg ?

Ha az elmosódás alatt a mélységélességet érted, akkor az pedig a rekesz (blende) méretétől függ.

Az ISO, a rekesz és a záridő hármasa határozza meg a helyes expozíciót. Mindegyiket lehet csökkenteni/növelni a másik kettő "róvására". Mindegyik megváltoztatása másként hat a kép jellegére.

• Tetszik 1

miszcsi

Talan inkabb a bemozdulas a helyesebb. Mas a bemozdulastol "elmosodott" kep es mas a melysegelessegtol elmosodott.

Kis rekesz, nagy elesseg, keves feny. Ha novelem az ISO-t akkor szemcsesedik a kep es akar elvezhetetlen az elesseg ami a kis rekeszbol adodik, persze koncepciotol fuggoen.

Coyote

A D60 még CCD-s a D90 pedig CMOS. Kevesebbet fogyaszt és gyorsabb mint a CCD.

• Tetszik 1

CCPhoto

A megapixel háborúval egyetértek, hétköznapi felhasználásban nem sok értelme van, csak a fájlok mérete nő a megapixelek számának növekedésével.

Mélységélességnél erősen meghatározó szempont a kamera-tárgy-háttér relatív távolsága is. Minél nagyobb az eltérés a kamera-tárgy, illetve tárgy-háttér távolsága között, annál elmosottabb lesz a háttér. A nagyobb fényerővel rendelkező optika nagyobb rugalmasságot, szabadságot jelent a komponálásnál, ha a kis mélységélesség a cél.

Az L-es optikák felára szerintem csak annak éri meg igazán, aki ebből akar megélni és kitermeli az árát. A minőségi különbség azért érezhető, L-es optikák nyitott rekesznél is élesebb képet rajzolnak, sokkal kisebb színeltéréssel (CA). Én legalábbis ezt tapasztaltam. EF 85mm f1.8 után sírva könyörögtem az EF 24-105mm f4 L IS USM-emért, pedig az zoom obi, még ha magasabb kategória is.

• Tetszik 2

cigabi

A megapixel háborúval egyetértek, hétköznapi felhasználásban nem sok értelme van, csak a fájlok mérete nő a megapixelek számának növekedésével.

Mélységélességnél erősen meghatározó szempont a kamera-tárgy-háttér relatív távolsága is. Minél nagyobb az eltérés a kamera-tárgy, illetve tárgy-háttér távolsága között, annál elmosottabb lesz a háttér. A nagyobb fényerővel rendelkező optika nagyobb rugalmasságot, szabadságot jelent a komponálásnál, ha a kis mélységélesség a cél.

Az L-es optikák felára szerintem csak annak éri meg igazán, aki ebből akar megélni és kitermeli az árát. A minőségi különbség azért érezhető, L-es optikák nyitott rekesznél is élesebb képet rajzolnak, sokkal kisebb színeltéréssel (CA). Én legalábbis ezt tapasztaltam. EF 85mm f1.8 után sírva könyörögtem az EF 24-105mm f4 L IS USM-emért, pedig az zoom obi, még ha magasabb kategória is.

Teljesen egyetértek veled, és megerősítem amit tapasztaltál!Én ezért is vettem meg még anno az említett EF 24-105 L obit, szinte csak az van a gépemen.
  • Tetszik 2

lego

Sziasztok

Szerintetek crop os vázon (1.6 os szorzó) modell fotózáshoz egy 35mm es vagy 50mm es fix obit fogok tudni majd jobban kihasználni? :hmm

Coyote

Az 50-es akár még portréhoz is jó lehet APS-C-n. Ha elég messzire tudsz menni a modelltől tökéletes teljes alakosra is. :)

• Tetszik 1

lego
On 2017. 10. 29. at 18:11, Coyote hozzászólása:

Az 50-es akár még portréhoz is jó lehet APS-C-n. Ha elég messzire tudsz menni a modelltől tökéletes teljes alakosra is. :)

... Pont ez a dilemmám ... A "gagyi" 50est nagyon szerettem használni, de nagyon pontatlan és jobbnak érzek egy nagyobb látószöget... Egész alakos modellfotókhoz, amire legtöbbet használom. 

Két objektív között vacilálok, a sigma art szériájának 1.4 es fix 50 és 35 mm es obija között. 

... Mindkettő nagyon jó, mindkettőről nagyon jókat írnak. Szintén az art szériából a 24-105 F4 et használom, azt nagyon szeretem, de hiányzik egy nagy fényerős fix... 

Trisztán

Mellesleg a legutóbbi képünk (az X-Wing-es) a legújabb családi "fényképezővel" lett lőve. De nem merem bevallani a típusát :)

• Tetszik 1
  • Vicces 1

vereskabat

Valaki tudna róla mondani valamit? :) Gondolom Holdat fotózni lehet vele. :) DSC_6891.thumb.jpg.c50605a31dd1d49b1b978f188292d27d.jpgDSC_6892.thumb.jpg.cc718360e3a7505999b8b0266d160061.jpgDSC_6896.thumb.jpg.9d0bd8fed39a9ede9aa976ecc27a0e9e.jpgDSC_6897.thumb.jpg.7ed19f7c8ee08bbae60dbccebfcc1ebd.jpg

• Tetszik 1

Mukyy
2 órával ezelőtt, vereskabat hozzászólása:

Valaki tudna róla mondani valamit? :) Gondolom Holdat fotózni lehet vele. :) DSC_6891.thumb.jpg.c50605a31dd1d49b1b978f188292d27d.jpgDSC_6892.thumb.jpg.cc718360e3a7505999b8b0266d160061.jpgDSC_6896.thumb.jpg.9d0bd8fed39a9ede9aa976ecc27a0e9e.jpgDSC_6897.thumb.jpg.7ed19f7c8ee08bbae60dbccebfcc1ebd.jpg

Ez télen nagyon jó lesz!!!

A meleg szobából, vagy a fűtött autóból baromi messziről tudsz Vereskabátnéról hóban fagyoskodó képeket csinálni/z/z

• Vicces 2

hotpixels
On 2017. 11. 01. at 17:12, vereskabat hozzászólása:

attol fugg mire kell. lagy a kepe.

Szerkesztve általa:gbakos
  • Tetszik 2

lego
2 percekkel ezelőtt, gbakos hozzászólása:

attol fugg mire kell. lagy a lepe.

..én gondolkodom rajta, hogy belekóstolok a "nagytelés" természetfotózásba...indulásnak jó lehet? 

hotpixels
2 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

..én gondolkodom rajta, hogy belekóstolok a "nagytelés" természetfotózásba...indulásnak jó lehet? 

attol fugg mit fotoznal vele. de inkabb nem, sajnos itt fokozottan igaz "az olcso a legdragabb".

• Tetszik 1

lego
7 percekkel ezelőtt, gbakos hozzászólása:

attol fugg mit fotoznal vele. de inkabb nem, sajnos itt fokozottan igaz "az olcso a legdragabb".

...túl csábító az ajánlat...szinte ingyen van...úgy vagyok vele, hogy egy próbát megér...legfeljebb utána súlyzózok vele.... :rohog:

lego
8 percekkel ezelőtt, gbakos hozzászólása:

És mi az amire (nagy kompromisszumokkal) jó lehet? Madár? Nagyvad?

hotpixels
3 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

És mi az amire (nagy kompromisszumokkal) jó lehet? Madár? Nagyvad?

mivel manualis optika, ezert csak lassan mozgo vagy fix helyre vart temara lehet hasznalni. cserkelni nem lehet vele (mert manualis), tul hosszu, leginkabb leshelybol, allvanyrol valo fotozasra alkalmas (mondjuk nagyvadra). a fenyereje keves, ezert az igazan jo fenyekben csak korlatozottan hasznalhato. a kepe lagy, a diffrakcios hataron tul van a sweet point-ja (f11?). szerintem sok veszodseg mellett keves sikerelmenyt ad.

• Tetszik 2

lego
1 perc ezelőtt, gbakos hozzászólása:

mivel manualis optika, ezert csak lassan mozgo vagy fix helyre vart temara lehet hasznalni. cserkelni nem lehet vele (mert manualis), tul hosszu, leginkabb leshelybol, allvanyrol valo fotozasra alkalmas (mondjuk nagyvadra). a fenyereje keves, ezert az igazan jo fenyekben csak korlatozottan hasznalhato. a kepe lagy, a diffrakcios hataron tul van a sweet point-ja (f11?). szerintem sok veszodseg mellett keves sikerelmenyt ad.

Értem... akkor a szobából a  két utcányira a teraszon napozó bögyös bombázóra pont jó lesz.... :great::)

hotpixels
1 perc ezelőtt, lego hozzászólása:

Értem... akkor a szobából a  két utcányira a teraszon napozó bögyös bombázóra pont jó lesz.... :great::)

ha a bögy nem túl izgága, akkor szuper!

• Vicces 1

vereskabat

Először ki kell próbálnod, addig ne fizess, ki tudja milyen állapotban van. Évekig állt a polcon :)

• Köszi 1

lego
On 2017. 11. 06. at 13:30, vereskabat hozzászólása:

Először ki kell próbálnod, addig ne fizess, ki tudja milyen állapotban van. Évekig állt a polcon :)

... Odáig már eljutottam, hogy a gépen van... De hogy hogyan fogok fotózni vele? 

;-)

IMG_20180102_225122.jpg

• Tetszik 1
  • Vicces 2

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
Sign in to follow this