Ugrás a tartalomra
Sign in to follow this  
cavalieros

Objektívek

Recommended Posts

vereskabat
8 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

... Odáig már eljutottam, hogy a gépen van... De hogy hogyan fogok fotózni vele? 

;-)

IMG_20180102_225122.jpg

Gyakorlás a tudás anyja! :)

• Tetszik 2

Oszd meg ezt a hozzászólást

Hivatkozás a hozzászólásra
Coyote
On 2018. 01. 03. at 7:35, vereskabat hozzászólása:

Gyakorlás a tudás anyja! :)

Meg az izomlázé... :D

• Tetszik 2
  • Vicces 1

Valetomi

Érdekelne ,hogy használ e, vagy használt e valaki Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD (Nikon) objektívet , és ha igen , mondana érvet esetleg ellenérvet ? Köszi! 

lego
On 2018. 06. 25. at 21:42, Valetomi hozzászólása:

Érdekelne ,hogy használ e, vagy használt e valaki Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD (Nikon) objektívet , és ha igen , mondana érvet esetleg ellenérvet ? Köszi! 

..én nem..viszont itt jókat írnak róla:

http://mlzphoto.hu/2015/08/31/teszt-tamron-sp-24-70-mm-f2-8-di-vc-usd-a007n-jolly-joker-bohocsipka-nelkul/

zoom átfogásban és fényerőben ez az objektív jó választás modell fotózáshoz. /d

• Tetszik 1
  • Köszi 1

Coyote

Ezt én sem, de volt a kezem ügyében egy 70-300 és ár/érték arányban igen meggyőző volt. Vagy harmadáron van a Nikonhoz képes és alig marad el mögötte. Remélem hamarosan lesz nekem is egy!

• Tetszik 3

Valetomi
11 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

..én nem..viszont itt jókat írnak róla:

http://mlzphoto.hu/2015/08/31/teszt-tamron-sp-24-70-mm-f2-8-di-vc-usd-a007n-jolly-joker-bohocsipka-nelkul/

zoom átfogásban és fényerőben ez az objektív jó választás modell fotózáshoz. /d

Pont ezért is szerettem volna olyan valaki véleményét kikérni,(mert én is jókat olvastam) aki már publikált itt valamilyen fotót ilyen obival . 

Vettem nemrég egy fix 85-t  , és bár nagyon jó objektív , nem igazán tudom kihasználni olyan szinten mint ahogy ezt a Tamront tudnám . 

Mukyy

Én vettem egy tamron 70 -300 macro 1:4-5:6 teleobit.

Én nagyon beszívtam vele.Össze vissza fókuszál, és beállítani sem lehet, ráadásul a kép amit csinál elég elmosódott.

Nem azt mondom hogy rossz a tamron, de én sajnos így jártam vele.

Macro fotókhoz , közelihez jó de portrézni használhatatlan.

Ráadásul 180 felett csak 5:6 on  üzemel. Ha feljebb tekerem mondjuk  6:3 ra rögtön kiírja a gép hogy nincs kapcsolat az objektívvel.

Ez valami típus hiba lehet mert több helyen is árulnak használtan ilyet és ilyen hibákat sorolnak fel.

Coyote

Ez egy érdekes dolog. Nézd meg hány Canonos használ Tamront és hány Nikonos Sigmát! Ha megfordítot teljesen más lesz az arány.

Mukyy
1 órája, Coyote hozzászólása:

Ez egy érdekes dolog. Nézd meg hány Canonos használ Tamront és hány Nikonos Sigmát! Ha megfordítot teljesen más lesz az arány.

Hát ha már veszek objektívet, csak Canont merek.Azok beváltak eddig.

Persze gondolom Sigmába és Tamronba is van drágább és olcsóbb verzió.Ez 35000 forint volt úgyhogy nagy csodákat nem is vártam tőle.

Egy próbát megért.

Valetomi
4 órával ezelőtt, Mukyy hozzászólása:

Én vettem egy tamron 70 -300 macro 1:4-5:6 teleobit.

Én nagyon beszívtam vele.Össze vissza fókuszál, és beállítani sem lehet, ráadásul a kép amit csinál elég elmosódott.

Nem azt mondom hogy rossz a tamron, de én sajnos így jártam vele.

Macro fotókhoz , közelihez jó de portrézni használhatatlan.

Ráadásul 180 felett csak 5:6 on  üzemel. Ha feljebb tekerem mondjuk  6:3 ra rögtön kiírja a gép hogy nincs kapcsolat az objektívvel.

Ez valami típus hiba lehet mert több helyen is árulnak használtan ilyet és ilyen hibákat sorolnak fel.

Ekkora zoomsávban (70-300) szerintem kevés objektív képes az elvárt minőségre , főleg ilyen ár/érték arányban . 

Mukyy
8 órával ezelőtt, Valetomi hozzászólása:

Ekkora zoomsávban (70-300) szerintem kevés objektív képes az elvárt minőségre , főleg ilyen ár/érték arányban . 

Igen. Csodákat nem is vártam, igazából a macro része érdekelt , az mükszik rajta.:)

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most
Sign in to follow this