Ugrás a tartalomra
lego

Amatõr kertészek

Recommended Posts

lego

Sziasztok

Kinyitottam ismét ezt a topikot...sajnos úgy tűnik, hogy most mindenkinek egyre több ideje lesz otthon kertészkedni és még jobban felértékelődik az otthon termelt zöldség...

Több Éves kertészkedési tapasztalataimat szívesen megosztom, illetve én is szívesen fogadok másoktól ötleteket, javaslatokat. Főként paprika témában vagyok otthon, de természetesen más növényeket is ültettem én is. Paprika palántákat el lehet kezdeni ültetni most is, inkább a Magyarországon bevált fajtákat javaslom most.

Mindenkit bíztatok, hogy kezdjen el otthon kertészkedni akinek van egy kis föld területe...de akár egy balkonláda is sok örömet tud okozni, ha már csak fűszernövényeket, vagy egy két tő paradicsomot nevel benne az ember.

Úgy mint a fotózási témákban, itt is segítsük egymást! /d

• Tetszik 1
  • Imádom 1
  • Köszi 1

Oszd meg ezt a hozzászólást

Hivatkozás a hozzászólásra
Trisztán
2 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

Sziasztok

Kinyitottam ismét ezt a topikot...sajnos úgy tűnik, hogy most mindenkinek egyre több ideje lesz otthon kertészkedni és még jobban felértékelődik az otthon termelt zöldség...

Több Éves kertészkedési tapasztalatomat szívesen megosztom, illetve én is szívesen fogadok másoktól ötleteket, javaslatokat.

Úgy mint a fotózási témákban, itt is segítsük egymást! /d

Nálunk is nőnek a palánták, olyan szép az idő, ki is viszem őket a szabadba :cool

image.thumb.png.2f02d920f68c2d342efe550fc0da6d38.png

• Tetszik 3
  • Imádom 1
  • Köszi 1

lego

Tegnap az üzenőfalra is kiírtam, de itt is megosztom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E

nagyon sok okos dolog hangzik el benne...szerintem érdemes megnézni!

...gondolatébresztőnek! ...aztán majd a többi videóra is érdemes rákeresni... ;)

Alapvetően ezt a szemléletet kövesse mindenki, aki kertészkedésbe vág! /d

• Köszi 2

lego

paradicsomokat palántázok

IMG_20200327_164400.jpgIMG_20200327_164423.jpg

A paradicsom elég igénytelen növény, kezdőként is érdemes belevágni, mert egyáltalán nem bonyolult a termesztése. (és sokkal finomabb az otthon termesztett , mint a bolti!!!)

Magról is lehet vetni rögtön a szabad földbe 1-2 hónap múlva, de akinek már nagyon bizsereg a tenyere, hogy valamit csináljon, elő lehet nevelni a palántákat egy napfényes ablakban akár.

A magokat egy ültető tálcába vetettem Florimo palánta földbe, mindegyik rekeszbe egyet-egyet.

Így letakarom fóliával, mert így bent marad a nedves párás levegő (mint egy mini üvegházban), ami kedvez a csírázásnak. Fényre nincs szüksége a növénynek csírázás alatt, inkább a meleg párás levegőre. Nekem a fürdőben van a legmelegebb, a padlófűtés sokat segít, hisz a lentről jövő meleg is kedvező.

Amint kibújnak a növénykék, már szükséges a fény is, minél több annál jobb! Egy déli fekvésű ablak megfelelő, illetve ha jó idő van ki is lehet tenni a napra őket, folyamatosan edzve, szoktatva a napfényhez. (ha túl sok a tűző nap, lehet árnyékolni picit)

Ha kinövik az ültető tálcát, majd át kell ültetni nagyobb pohárba.

• Tetszik 6
  • Imádom 2

Indy007

Mi még csak egy hete intéztük a ptojektet. 

IMG_20200322_173115.jpg

• Tetszik 7

lego

IMG_20200331_115340.jpgIMG_20200331_115309.jpg

A meleg és párás levegőnek hála, hamar ki is keltek a kis magoncok. 

Most egy napfényes ablakba tettem. Pici "trükk", hogy fényvisszaverő fóliával az ablak tetején és oldalán picit növelem a bejutó fénymennyiséget.

Most csak arra kell vigyázni, hogy a "túlzott gondoskodásban" ne locsolja túl az ember... Elég kétnaponta öntözni. 

• Tetszik 6

lego

IMG_20200403_082158.jpg

... A nagy "paradicsom-projekt"... 1 héttel a magvetés után. 

• Tetszik 3
  • Imádom 1
  • Köszi 1

Trisztán
10 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

IMG_20200403_082158.jpg

... A nagy "paradicsom-projekt"... 1 héttel a magvetés után. 

te mikor tervezed kiültetni őket?

Addig ebben a ládában maradnak?

lego
35 percekkel ezelőtt, Trisztán hozzászólása:

te mikor tervezed kiültetni őket?

Addig ebben a ládában maradnak?

Természetesen nem ebben maradnak, mert ez nagyon pici, ez csak pár hétig lesz elegendő...nem tudom pontosan mennyi idő, de úgy tervezem, hogy folyamatosan nyomon követem a "történetet" és dokumentálom majd az átültetést is (kb 5-6 cm-es növényeket már át lehet ültetni 2-3dl-es cserepekbe/poharakba). Az átültetésnél, ha megnyúlnak a palánták, lehet majd picit lejebb ültetni (akár a sziklevelekig is), hisz a paradicsom képes a szárán is gyökeret ereszteni. A kiültetés még messze van...majd amikor már nem lesz fagyás veszély (népi bölcsesség, hogy a "fagyossszentek" elmúltával lehet), ...ez Május közepe...de ha olyan az idő május elején már ki lehet ültetni. 

• Tetszik 1
  • Köszi 3

lego

IMG_20200404_100905.jpgIMG_20200404_100922.jpgIMG_20200404_100930.jpg

A tavaszi ültetésre így készítettem elő az emelt ágyásokat:

1. Beszórtam egy kis érett marha trágyával a tápanyag utánpótlás miatt. 

2. Majd beleforgattam a földbe ásóval. 

3. És az egészet betakartam fű nyesedékkel. A levágott fű gazdag nátrium forrás, és gátolja a gyomosodást is, illetve jó kis nedves környezetet biztosít a gilisztáknak. 

• Tetszik 2
  • Köszi 3

lego

IMG_20200406_095418.jpg

Cukkini és patiszon palánták előbújtak. 

• Tetszik 8

lego

IMG_20200407_074839.jpg

"paradicsom projekt"... Napi jelentés. :taps

• Tetszik 6
  • Imádom 1

lego

IMG_20200408_154216.jpg

A szép napos szélmentes időben a bent nevelt palántákat szép fokozatosan lehet "edzeni", szoktatva a kinti körülményekhez. Elsőnek fél - egy óra, majd apránként növelve a kint töltött időt. /d

• Tetszik 5

Trisztán
3 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

IMG_20200408_154216.jpg

A szép napos szélmentes időben a bent nevelt palántákat szép fokozatosan lehet "edzeni", szoktatva a kinti körülményekhez. Elsőnek fél - egy óra, majd apránként növelve a kint töltött időt. /d

Mi már napok óta egész nap kint tartjuk őket, lassan be is kéne hozni :) Mondjuk lehet azért nem ilyen szépek mint a tieid /z

• Vicces 2

lego
8 percekkel ezelőtt, Trisztán hozzászólása:

Mi már napok óta egész nap kint tartjuk őket, lassan be is kéne hozni :) Mondjuk lehet azért nem ilyen szépek mint a tieid /z

kép? :macho:

Izolda

Majd holnap napfényben is lefotózzuk. Van még. De sokat tanultunk ebből a szériából már most. Van amit későn ültettünk el, nem csak egy magot vetettünk, jobb lenne külön poharakban mindegyiket, mert van amelyiknek ez kicsi lesz, és akkor ha egyáltalán sikerül, még kiültetés előtt egyszer át kell ültetni, stb. De remélem lesz, ami megmarad, és sok mindenről még nem vagyunk lekésve, meg lesz, amit magról kell kiültetni egy-két héten belül. :) 

IMG_1485.thumb.JPG.26e88586323b707673eeb7b8864ed300.JPG IMG_1486.thumb.JPG.a14cec3787483456e33e44ef3012dea2.JPG IMG_1488.thumb.JPG.a020360600aa1a4e97d0a7826470de58.JPG

• Tetszik 3
  • Imádom 1

Indy007

Nekem a tökeim be vannak indulva, a többi dolog meg majd lesz valahogy... /z

IMG_20200408_193427.jpg

• Tetszik 2
  • Vicces 1

Indy007
13 percekkel ezelőtt, Izolda hozzászólása:

Majd holnap napfényben is lefotózzuk. Van még. De sokat tanultunk ebből a szériából már most. Van amit későn ültettünk el, nem csak egy magot vetettünk, jobb lenne külön poharakban mindegyiket, mert van amelyiknek ez kicsi lesz, és akkor ha egyáltalán sikerül, még kiültetés előtt egyszer át kell ültetni, stb. De remélem lesz, ami megmarad, és sok mindenről még nem vagyunk lekésve, meg lesz, amit magról kell kiültetni egy-két héten belül. :) 

IMG_1485.thumb.JPG.26e88586323b707673eeb7b8864ed300.JPG IMG_1486.thumb.JPG.a14cec3787483456e33e44ef3012dea2.JPG IMG_1488.thumb.JPG.a020360600aa1a4e97d0a7826470de58.JPG

Tudom, hogy ez ez a poszt, de Lego -se- nem biztos, hogy ilyen képekre gondolt! :rohog:

Izolda Drága! Nagyon ügyesen mívelítek ezt a termesztéses dolgot! Respektes lájk! (..meg annak a Trisztánnak is, neki Te add át légy szíves! Puszi!!!)

• Tetszik 1
  • Imádom 1
  • Köszi 1

Izolda
13 percekkel ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Tudom, hogy ez ez a poszt, de Lego -se- nem biztos, hogy ilyen képekre gondolt! :rohog:

Izolda Drága! Nagyon ügyesen mívelítek ezt a termesztéses dolgot! Respektes lájk! (..meg annak a Trisztánnak is, neki Te add át légy szíves! Puszi!!!)

Köszönjük szépen! A puszit átadtam. Amúgy meg annyit tudok mondani, hogy az esélytelenek nyugalmával műveljük a dolgot. /z Mi meg tökölni nem tudunk, egy se jött ki belőle! De te tök jól tökölsz. :rohog: Puszi nektek is 

• Imádom 1
  • Vicces 2

lego
10 órával ezelőtt, Izolda hozzászólása:

A paradicsom és a paprika rendben lesz, szépek! 

A kerekded levelű a 3. Képen az retek? Ha igen, azt nem szoktuk palántazni, azt rögtön helyre vetjük. Jó szolgálatot tesz egy kis fólia sátor (én minden kertbe javaslom... Nekem is van egy "osszetákolt", nekem abban nő a retek.) 

• Köszi 1

lego
10 órával ezelőtt, Indy007 hozzászólása:

Nekem a tökeim be vannak indulva, a többi dolog meg majd lesz valahogy... /z

IMG_20200408_193427.jpg

Túl kevés a fény, nagyon megnyúltak, és szerintem nagyobb cserép/több föld is kellene Nekik. Próbáld nagyobb cserépbe ültetni. Esetleg probabol párat ki lehet ültetni már a helyére (bár hamarosan hidegfront jön... :(() és éjszakára valahogy megvedeni. Én is gondolkodom egy olyan modszeren, hogy kiteritek fekete fóliát ami picit melegen tartja a Földet, csak a novenynel kilukasztva, és éjszakára egy vödörrel letakarva. Még én sem csináltam ilyet, úgyhogy a siker nem garantált... 

• Köszi 1

Izolda
2 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

A paradicsom és a paprika rendben lesz, szépek! 

A kerekded levelű a 3. Képen az retek? Ha igen, azt nem szoktuk palántazni, azt rögtön helyre vetjük. Jó szolgálatot tesz egy kis fólia sátor (én minden kertbe javaslom... Nekem is van egy "osszetákolt", nekem abban nő a retek.) 

Köszi szépen! Igen, retek, és már mi is rájöttünk, de ezeket sem akartuk kidobni, ha már egyszer nekikezdtünk ilyen formában. A fóliasátor meg a jövő zenéje, de még az is lehet, hogy lesz. :taps

• Tetszik 1

lego

IMG_20200409_081427.jpgIMG_20200409_081442.jpgIMG_20200409_081455.jpgIMG_20200409_081517.jpg

... A fóliasátor a kertészkedés "soft-boxa" :rohog:

• Tetszik 2
  • Imádom 1

Trisztán
9 percekkel ezelőtt, lego hozzászólása:

IMG_20200409_081427.jpgIMG_20200409_081442.jpgIMG_20200409_081455.jpgIMG_20200409_081517.jpg

... A fóliasátor a kertészkedés "soft-boxa" :rohog:

ősszel átjössz és építünk egyet nekünk is :cool

• Köszi 1

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most

• Új létrehozás...