Ugrás a tartalomra
lego

JPG - PNG - WEBP

Recommended Posts

lego

...az alábbi probléma már régóta kísért:

Nem azt kapom vissza az amatőrre feltöltött képeknél, mint ahogy kinéz nekem a lightroomban... (lehet a monitorom is szar egyébként)

...ezek a képek is sokkal "szemcsésebbek" lettek..és egyszerűen nem tudok rájönni a megoldásra...pedig már mindent kipróbáltam az amatőr beállításainál is..meg a lightroomból történő "előhívásnál" is... (ezt a pár képet is ötféleképpen töltöttem fel..még ez lett a "legjobb")

Főleg magas ISO értéknél a sötét részek jpg konverziója és amatőrre történő feltöltése után borzasztóan szembeötlő a dolog. 

...

... Telefonrol nézve sokkal jobb... Lehet a monitorom lesz a ludas? :hmm

• Tetszik 1

Oszd meg ezt a hozzászólást

Hivatkozás a hozzászólásra
Trisztán
1 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

... Telefonrol nézve sokkal jobb... Lehet a monitorom lesz a ludas? :hmm

Jaj ez nem egyszerű!

Először is van a jpg tömörítés, ami alapvetően adatvesztéses feldolgozást jelent. Az Amatőr motorja olyan 95 - 80 % körüli tömörítéssel dolgozik, ami elfogadható, de sötét vagy homogén képek esetén szembetűnő a szemcsésedés. Ez nem a fórum hibája, ez maga a formátum és a tömörítés sajátja. Ha valakit nagyon érdekel szóljon, majd leírom.

Amit tudok javasolni ilyen esetben, Lightroom vagy egyéb RAW feldolgozóból a képeket PNG vagy WEBP formátumban mentsétek, ez  sokkal jobb minőséget generál ugyanis kevesebb a pixel veszteség még tömörített állapotban is.

A telefon más tészta. Pont akkora (ha nem jobb) a pixel felbontása mint a monitorodé, viszont sokkal kisebb a kijelzője. Ezért minden kép szebben látszik, pláne, hogy a telefon "utógondozza" a jpg képeket és egy kicsit csinosít rajtuk, mint a nem DSLR kamerák előnézeti képe. Ezzel kár összehasonlítani.

• Tetszik 3
  • Köszi 1

Valetomi
On 2018. 12. 05. at 21:13, lego hozzászólása:

Köszi! /d

..bár én nem vagyok maradéktalanul elégedett... :(( ..és ez a probléma már régóta kísért...

Nem azt kapom vissza az amatőrre feltöltött képeknél, mint ahogy kinéz nekem a lightroomban... (lehet a monitorom is szar egyébként)

...ezek a képek is sokkal "szemcsésebbek" lettek..és egyszerűen nem tudok rájönni a megoldásra...pedig már mindent kipróbáltam az amatőr beállításainál is..meg a lightroomból történő "előhívásnál" is... (ezt a pár képet is ötféleképpen töltöttem fel..még ez lett a "legjobb")

Főleg magas ISO értéknél a sötét részek jpg konverziója és amatőrre történő feltöltése után borzasztóan szembeötlő a dolog. :hmm

Totál ezt tapasztalom én is , hogy "zajos" a kép , és helyenként foltos a bőr , amit az eredeti képen nem tapasztalok , csak miután belinkelem ide . 

Igaz , én nem lightroom-ban korrigálok , és nem is Raw - ban fényképezek ( talán majd az új masinával ) , de így is, van hogy kinagyítom az ide feltöltött fotót , és ......:uppsz ezmiez ? 

Köszi a feldobott témát !! /d   

• Köszi 1

cavalieros
On 2018. 12. 06. at 0:02, Trisztán hozzászólása:

Jaj ez nem egyszerű!

Először is van a jpg tömörítés, ami alapvetően adatvesztéses feldolgozást jelent. Az Amatőr motorja olyan 95 - 80 % körüli tömörítéssel dolgozik, ami elfogadható, de sötét vagy homogén képek esetén szembetűnő a szemcsésedés. Ez nem a fórum hibája, ez maga a formátum és a tömörítés sajátja. Ha valakit nagyon érdekel szóljon, majd leírom.

Amit tudok javasolni ilyen esetben, Lightroom vagy egyéb RAW feldolgozóból a képeket PNG vagy WEBP formátumban mentsétek, ez  sokkal jobb minőséget generál ugyanis kevesebb a pixel veszteség még tömörített állapotban is.

A telefon más tészta. Pont akkora (ha nem jobb) a pixel felbontása mint a monitorodé, viszont sokkal kisebb a kijelzője. Ezért minden kép szebben látszik, pláne, hogy a telefon "utógondozza" a jpg képeket és egy kicsit csinosít rajtuk, mint a nem DSLR kamerák előnézeti képe. Ezzel kár összehasonlítani.

Tesónak tökéletesen igaza van, vannak motorok amik direkt a fotózásra vannak kiélezve,   PL  https://www.flickr.com/ ott már a fotók tökéletesek és eredeti formátumban feltölthetők !!!!!! Persze ezeknek borsos ára van, így az amatőr- amatőr marad, és ez szerintem untig elég:) :) A monitor beállítása is lényeges, vagyis inkább ha régi a monitorod akkor ne várd hogy bírja a szuper képeket amiket a gépeddel csinálsz, Lego rohan az idő , és a technológia száguldva fejlődik :):) . Ha komolyan szeretnél fotót szerkeszteni akkor https://www.eizo.hu/  ezeket a monitorokat használják sokan a profi fotók szerkesztésére, és a műtéteknél is az orvosok a biotechnológiában. Itt minden szín és pixel számít :). De szerintem a kérhetnék a Mikulástól monitort akkor a ACER BM320 kérném :):) De tényleg csak a Mikulástól :cheers::love: 

• Tetszik 2
  • Köszi 1

Coyote
On 2018. 12. 06. at 0:02, Trisztán hozzászólása:

... Az Amatőr motorja olyan 95 - 80 % körüli tömörítéssel dolgozik, ...

Egész pontosan 90%-ra van állítva.

• Köszi 1

lego

Sajnos a lightroom nem tud sem PNG sem webp formátumban menteni. Az meg már túl nagy macera, hogy még egy programot elindítsak... Lustaság... 

Trisztán
2 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

Sajnos a lightroom nem tud sem PNG sem webp formátumban menteni. Az meg már túl nagy macera, hogy még egy programot elindítsak... Lustaság... 

Akkor még azt nézd meg, hogy a Lightroom export mekkora veszteséggel tömöríti a képeid. MErt ha az is mondjuk 90% és utána a fórum motor megint 90% na az már meglátszik :kocc

• Köszi 1

wkutya
7 órával ezelőtt, lego hozzászólása:

... Lehet ezt a beszélgetést át kéne rakni kintre a fotós topikok közé... 

Épp azon morfondíroztam egy ideje, hogy a régi időkben ilyenkor már valaki beszólt volna, hogy OFFFFFF!!! :) :) :) 

• Köszi 3

Coyote
7 órával ezelőtt, Trisztán hozzászólása:

Akkor még azt nézd meg, hogy a Lightroom export mekkora veszteséggel tömöríti a képeid. MErt ha az is mondjuk 90% és utána a fórum motor megint 90% na az már meglátszik :kocc

Emlékeim szerint a 90% az 90% marad akárhányszor hajtod rajta végre a tömörítést, mert a kitömörített (megjelenített) képet tömöríti vissza.

Feltöltöttem egy képet. Lementettem.

Irfannal átméreteztem at eredeti képet ugyanakkorára mint amit a fórumról mentettem. A mentett kép 556 kiló lett, az eredetiből átméretezett 400!

Mindkettő 4,87 megát foglal el a memóriából.

Hiába hasonlítgattam az eredeti képhez, nem igazán láttam eltérést, pedig az átméretezett kép még egy plusz 2x2-es (a 8x8-on felül) is ráküldött, azért lett kisebb.

• Köszi 1

Trisztán
8 órával ezelőtt, Coyote hozzászólása:

Emlékeim szerint a 90% az 90% marad akárhányszor hajtod rajta végre a tömörítést, mert a kitömörített (megjelenített) képet tömöríti vissza.

Feltöltöttem egy képet. Lementettem.

Irfannal átméreteztem at eredeti képet ugyanakkorára mint amit a fórumról mentettem. A mentett kép 556 kiló lett, az eredetiből átméretezett 400!

Mindkettő 4,87 megát foglal el a memóriából.

Hiába hasonlítgattam az eredeti képhez, nem igazán láttam eltérést, pedig az átméretezett kép még egy plusz 2x2-es (a 8x8-on felül) is ráküldött, azért lett kisebb.

na akkor a látogató, fotózás, JPG PNG... fórumban folytatom :troll:

• Köszi 2

Valetomi
On 2018. 12. 06. at 17:44, Trisztán hozzászólása:

Nyilván ez egy extrém példa, mert a jpg nem erre lett kitalálva, de talán így a leglátványosabb

referencia png: t100.thumb.png.c63be756f761153c9c1d7bba5545e1bd.png

jpg 100, 90, 80%-os tömörítéssel lett elmentve és feltöltve

eredeti file méret: 45.947,  32.921,  29.264

t100.thumb.jpg.c547f78dd477cf724cd2cedc7b032603.jpg   t90.thumb.jpg.7b476f07490ee67266885b924a5c7aa3.jpg   t80.thumb.jpg.7d34317e0dcdd303527ce6abd2de29d6.jpg

Ugyanezek a képeket letöltve érdekes, de nagyobb, közel ugyanakkora fileokat kapunk:

51.094, 51.094,  50.807

Ugyanakkor a 100%-os eredeti kép láthatóan romlik, szemcsésedik feltöltés után: 100vs100x.thumb.png.ed6108fa25b5c560961826c758a20c30.png (ez az eredeti és az ide fel majd letöltött kép közötti különbség)

Egyébként a többi kép is tovább romlik, ez a 2 80%-os összehasonlítása, bal oldalon az eredeti: 80vs80x.thumb.png.5de189dd3a1e4431fb16c0a8c0f03890.png

Egy reálisabb kép, eredeti PNG 1.262.503 Kb:  nyak.thumb.png.c2e4a139ab9c35c2e224a4fd1fa6f0ff.png

Ugyanez megint 100, 90 és 80%-os jpg-vel:

970.259,   211.382,  128.539

nyak100.thumb.jpg.9b0b26ebe5dfab709fdb145ff3e5756e.jpg   nyak90.thumb.jpg.272d23071462422553e67a362355d2ba.jpg   nyak80.thumb.jpg.8867454e5d186b16358168a8afd9385b.jpg

Vissza letöltve a méretváltozás:

222.887,  220.090,  184.535 (ahogy Coyote nagymester mondta, a motor már nem próbálja meg lényegesen tömöríteni a 90% vagy kisebb adatvesztéses képeket, ugyanakkor kicsit konvertál jobbra - balra, ami esetleg ront a képen) A 100%-os jépeget pedig egyértelműen 90%-ra tömöríti.

A visszatöltött 100 és 80 százalékos képek között azért jól látható a különbség.

nyak100vs80.thumb.png.a3561616d396f8ec7db13cc94b72d607.png

Szóval akkor kapjuk a legjobb minőséget, ha a képeinket otthon 100%-osan hagyjuk jpg tömörítésben, és majd a motor megoldja :kocc

Ha van valakinek egy tű éles RAW képe sok színnel, akkor küldje el és megcsinálom azzal is az összehasonlítást.

Nem tudom ki hogy van vele , és milyen monitort használ , (nekem Benq2420hd van) de a PNG-s kép JPG-re való konvertálásánál ,és annak további tömörítésénél , nem látok akkora 

minőség romlást .....Anno külön kérés volt , mivel a tárhely kapacitása véges , és hogy minél több képet lehessen tárolni , lehetőség szerint tömörítsük a képet . 

Én ezt rendre megteszem , de itthon ugyancsak nem érzékelek akkor minőség romlást .  

DSC_5438.thumb.JPG.c8044827eda8edc5d1baed8c14f96608.JPG   477617556_DSC_5438msolata.thumb.JPG.85a5df00b0b8ec5f2cc5fcfd2936c6f0.JPG

12.6 mb              1.7mb 

Vagy rosszul látom ? 

• Tetszik 1
  • Köszi 2

geejza
1 órával ezelőtt, Valetomi hozzászólása:

Nem tudom ki hogy van vele , és milyen monitort használ , (nekem Benq2420hd van) de a PNG-s kép JPG-re való konvertálásánál ,és annak további tömörítésénél , nem látok akkora 

minőség romlást .....Anno külön kérés volt , mivel a tárhely kapacitása véges , és hogy minél több képet lehessen tárolni , lehetőség szerint tömörítsük a képet . 

Én ezt rendre megteszem , de itthon ugyancsak nem érzékelek akkor minőség romlást .  

DSC_5438.thumb.JPG.c8044827eda8edc5d1baed8c14f96608.JPG   477617556_DSC_5438msolata.thumb.JPG.85a5df00b0b8ec5f2cc5fcfd2936c6f0.JPG

12.6 mb              1.7mb 

Vagy rosszul látom ? 

Hol van a képen a lényeg? Egyiken sem látom a modellt ;o)

• Vicces 3

Regisztrálj, vagy lépj be a hozzászóláshoz

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni!

Regisztrálj

Regisztrálj közénk! Ne ijedj meg, könnyű!

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot

Lépj be

Már van hozzáférésed a fórumhoz? Itt léphetsz be.

Lépj be most